Mercedes-Benz klasikleriyle “geleceğe” dönüş

Nesiller boyu uzmanlık

Daimler-Benz AG 1936’nın başlarında, 1911’den beri üretilen klasik otomobilleri görücüye çıkardı. Mercedes-Benz Müzesi’nin 10 yıl sonra yeniden açıldığı 1961 yılında ise markanın yapı taşlarını oluşturan otomobiller kendi evlerine ilk defa taşınma fırsatı buldu. 2006 yılında ise Mercedes-Benz Müzesi’nin açılışı yapıldı.

Özel ve günümüze dokunan tasarımıyla bu müzede yer alan otomobiller, tamamen içeride, özel bir otomobil servisi tarafından korunuyor. Bu servisi en özel kılan özellik ise, çalışanlarının sahip olduğu bilgilerin hiç bir yerde yazılı olmaması, nesilden nesile ustadan çırağa geçen bir bilgi birikimiyle ilerliyor olmasından geçiyor. Bu tutku dolu yaklaşımın amacı ise klasiklerin tarihi dokunuşuna özel bir ilgiyle yaklaşmak…

Üretim aşamasında izlenen politikalar Mercedes-Benz çalışanlarına %100 özgünlük sağlamayı amaçlıyor. Çünkü Mercedes-Benz’in arşivlerindeki bütün belgeler ve çizimler, onlar için erişilebilir ortamlarda yer alıyor. AR-GE departmanı tarafından yapılan çalışmalar sonucu prototip üretimde kazanılan deneyim, yeni ve orijinal kalitede parçaların çoğaltılması için özel teknikler istihdam edilmesine yardımcı oluyor. Mercedes-Benz Klasikleri bu orijinal parçalar sayesinde ilk günkü performanslarını sergileyebiliyor. Her bir klasik otomobil özel otomobil servisi tarafından son teknoloji, tutku ve uzmanlık kullanılarak canlı tutuluyor. Mercedes-Benz uzmanlık, teknoloji ve onarım kombinasyonunu birleştirerek, mükemmellik için çalışıyor. El işçiliğini ve endüstriyel üretimi hassasiyetle birleştiriyor bu da sonuç olarak otomobillerin kocaman bir tarih olarak hep yaşamasını mümkün kılıyor.